Design Center Stuttgart

Międzynarodowa nagroda Designpreis Baden Württemberg stanowi od wielu lat stały element krajobrazu konkursowego w Niemczech. Projektanci i przedsiębiorstwa z całego świata zgłaszają co roku swoje najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania i biorą udział w konkursie na wyróżniający się i wytyczający przyszłe trendy design. Ta renomowana nagroda designerska cieszy się w kraju i za granicą wysokim uznaniem i jest ceniona zwłaszcza za swoją powagę i nie komercyjne ukierunkowanie. Udział biorą przedsiębiorcy i projektanci w różnych kategoriach jak np. produkcja, montaż, logistyka jak również łazienka, wyroby sanitarne, wellness.

Zobacz nagrodzone produkty
Designerzy Adolf Babel
Design Plus

Konkurs Design Plus targów Messe Frankfurt jest jednym z najważniejszych ponadbranżowych symboli innowacyjnego designu marki. Dzięki rozszerzeniu nazwy Design Plus powered by ISH, dwie renomowane marki skoncentrują niedługo wyróżnione produkty i zadbają jeszcze bardziej niż do tej pory o udaną komunikację. Również w roku 2011 konkurs będzie skierowany do uczestników ISH. Nagroda Design Plus powered by ISH jest przyznawana za wyjątkowy i bardzo innowacyjny design. Duże znaczenie mają następujące kryteria: ochrona klimatu, efektywność energetyczna i długotrwałe działanie. Dla producentów i projektantów ta nagroda jest znakomitym instrumentem marketingowym. Sygnalizuje ona użytkownikowi ponadprzeciętnie wysoką jakość produktu.

Zobacz nagrodzone produkty
Designpreis der Bundesrepublik Deutschland

Nagroda Designpreis jest oficjalną nagrodą designerską Niemiec. Jest głównym działaniem ministerstwa gospodarki i technologii wspierającym design. Ta nagroda jest przyznawana corocznie od 2006 roku za wybitne twórcze osiągnięcia w zakresie designu produktów i komunikacji. Przedsiębiorstwa nie mogą się ubiegać o Designpreis, bardziej są one nominowane przez ministrów gospodarki krajów związkowych. Warunkiem nominacji jest to, aby produkt był już nagrodzony conajmniej jedną nagrodą krajową lub międzynarodową. Żadna inna nagroda nie ma tego rodzaju surowego kryterium dla uczestników. Niemiecka nagroda Designpreis jest określana przez wielu liderów w zakresie designu jako "nagroda nad nagrodami". Dodatkowo w latach 2010 i 2011 młody obiecujący projektant otrzymał dotację dla młodych projektantów.

Zobacz nagrodzone produkty
Designerzy Günther Horntrich NOA
Designpreis Deutschland

Najlepszy desing zasługuje na najlepszą nagrodę: dokładnie na German Design Award. Jest ona przyznawana corocznie przez radę wzornictwa za wybitne osiągnięcia w zakresie designu produktu i designu komunikacyjnego. Nagradzane są też osobistości w zakresie designu. Dodatkowo młodzi projektanci są honorowani dotacją dla następców. Jest to nagroda za znakomitą pracę. Do wąskiego grona są wybierane tylko te prace, które z jednej strony wytyczają nowe trendy a z drugiej strony są rynkowe i udowodniły już swoją rynkowość. Ten konkurs chce odkryć, pokazać i nagrodzić innowacyjne i międzynarodowe trendy twórcze. A więc design, który różnicuje. Postrzegając tę nagrodę w ten sposób, udział w tym konkursie to coś dla najlepszych. Wygranie tego konkursu również.

Zobacz nagrodzone produkty
Designerzy Code.2.design NOA
DP3D Goldene Flamme

Celem DP3D jest, wykazanie jakie jest znaczenie trójwymiarowanego prowadzenia marki w czasach synergicznych rynków, medialnego zalania bodźcami i zaostrzającego się zgniatania konkurencji. Dlatego nagradzane są działania twórcze, które odczuwalnie odzwierciedlają markę firmy przez swoją tożsamość i wartości w przekazie formy. DP3D chce być poprzez nagrodę "Goldene Flamme" drogowskazem jak forsować kontekst między designem i marką i w ten sposób kształtować nową metrykę design 3D. Goldene Flamme jest specjalną nagrodą DP3D. Nagrodę przyznaje się w pięciu kategoriach: budownictwo, budowle przemysłowe, świat doznań, architektura wnętrz i świat produktów, twórczość użytkowa, architektura tymczasowa, świat produktów, twórczość użytkowa, dobra konsumpcyjne i świat urządzeń, meble. Dodatkowo jury przyznaje trzy nagrody specjalne za zbieżność wszystkich trójwymiarowych działań jednego przedsiębiorstwa, najlepszy integralny ambasador niemieckiej kultury designerskiej i najlepsze wydawnictwo na temat 3D.

Zobacz nagrodzone produkty
German Design Award Special 2016

German Design Award nagradza innowacyjne produkty oraz projekty, producentów i projektantów, którzy są liderami w niemieckiej i międzynarodowej sceny design. Gwarantuje to wysokiej klasy , międzynarodowe jury ekspertów. German Design Award odkrywa i prezentuje unikalne trendy.

Zobacz nagrodzone produkty
Designerzy
GOOD DESIGN

Nagroda Good Design zalicza się do najstarszych i posiadających największą tradycję nagród designerskich. Ufundowana już w 1950 roku przez Edgara Kaufmanna, jest przyznawana corocznie za wymagające i innowacyjne projekty designerskie. Twórcą, organizatorem i fundatorem tej nagrody jest Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design. Jest to najbardziej prestiżowa instytucja kulturalna w Chicago i jedyne muzeum w tym stylu w USA. Dzięki ponad 3000 zgłoszeń z ponad 40 krajów rocznie, nagroda Good Design jest jednym z najbardziej pożądanych trofeów. Jury składa się z przedstawicieli firm, międzynarodowych dyplomatów oraz profesjonalistów z branży designerskiej i ocenia przede wszystkim wg następujących kryteriów: innowacyjność, forma, materiał, konstrukcja, koncepcja, funkcjonalność, wartość użytkowa i wrażenie estetyczne produktów.

Zobacz nagrodzone produkty
iF

Nagroda iF design award jest od momentu wprowadzenia jej w roku 1953 stałym, znanym znakiem markowym jeśli chodzi o " doskonałe" tworzenie. Dla każdego kupującego designerskie produkty nagroda iF jest pomocą w orientacji na rynku, gdyż wskazuje chęć innowacji i odwagę do porównania z konkurencją. Dzięki ponad 1.100 uczestnikom z ponad 30 krajów, konkurs iF design award zalicza się do jednego z najważniejszych na świecie. Z ponad 2.300 zgłoszonych produktów międzynarodowe jury złożone z ekspertów wyłania zwycięzcę iF Label, którego prezentacje produktów na ekspozycji iF na terenie targów informują ponad 300.000 odwiedzających przez siedem miesięcy o najnowszych trendach w designie. Podstawę zakresu usług iF tworzy w sumie pięć samodzielnych, równouprawnionych konkursów designerskich: iF product design award, iF communication design award, iF design award china, iF material award, iF brand award best of CeBIT, iF concept award sowie iF gold award.

Zobacz nagrodzone produkty
pro-K

pro-K łączy i reprezentuje interesy producentów półwyrobów i produktów konsumpcyjnych z tworzyw sztucznych jak również dostawców. Pod hasłem "Tworzywo sztuczne: materiał XXI wieku", pro-K ma za zadanie pokazanie wielu możliwości zastosowania, niesamowitego potencjału i właściwości tworzywa sztucznego, aktywnego wspierania wizerunku tworzywa sztucznego i produktów z tworzywa oraz wspierania swoich członków w konkursie. Na płaszczyźnie krajowej i międzynarodowej pro-K angażuje się w kształcenie, technikę stosowania, gospodarkę zakładową, standaryzację, marketing techniczny, obserwację rynku, ochronę rynku, pracę publiczną i reprezentację interesów. Nagroda "produkt roku" premiuje od 30 lat innowacyjne, kreatywne i funkcjonalne produkty z tworzywa sztucznego. Zgłoszone produkty są oceniane w dziewięciu kategoriach przez znamienite i niezależne jury złożone z ekspertów. W sumie nagradzane jest osiemnaście produktów. Zwycięskie produkty są prezentowane na specjalnym pokazie na największych na świecie targach konsumenckich "Ambiente" we Frankfurcie nad Menem i spełniają tym samym warunek konieczny do ubiegania się o niemiecką nagrodę Designpreis.

Zobacz nagrodzone produkty
Designerzy Günther Horntrich
red dot design award

Design Zentrum Nordrhein Westfalen wykreowało dzięki nagrodzie red dor design award jeden z najbardziej renomowanych międzynarodowych konkursów. Tylko w roku 2011 odnotowano ponad 14.000 zgłoszeń z ponad 70 krajów. Nagroda "red dot" stała się jednym z najbardziej pożądanych symboli jakości wybitnego designu na świecie. Odznaczone produkty są prezentowane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w red dot muzeum co najmniej przez rok. Pierwszorzędna praca jury gwarantuje, wyśmienitą reputację i międzynarodowe uznanie konkursu. Skład jurorów zmienia się co roku i gwarantuje wysoki poziom obiektywizmu i uczciwości. Dostarczone produkty są oceniane wg różnych kryteriów, jak innowacyjność, funkcjonalność, jakość, długotrwałe działanie, ergonomia, treść symboliczna i emocjonalna jak również aspekt samookreślenia produktu. Aby móc fachowo ocenić różnorodność w zakresie designu, nagroda red dot award jest przyznawania w różnych kategoriach „red dot award: product design“, „red dot award: communication design“ i „red dot award: design concept“, które od 2005 roku są przyznawane corocznie w Singapurze.

Zobacz nagrodzone produkty
universal design award

Wszystkie zgłoszenia do nagrody universal design są krytycznie badane i przetestowane zarówno przez grupę ekspertów jak i konsumentów . Kryteriami oceny są: szeroka i elastyczna funkcjonalność, prosta i intuicyjna obsługa, bezpieczeństwo i odporność na uszkodzenia, wielokulturowości i gospodarczość. Wszyscy uczestnicy konkursu, obojętne czy to produkt, architektura czy też usługa, mogą otrzymać wyróżnienie w dwóch kategoriach nagroda universal design jak i nagrody konsumenta universal design consumer favorite. Corocznie w skład jury ekspertów zasiadają renomowani designerzy i architektów, którzy wdrażają nacisk do podejścia do nagrody univeral design. To doświadczone jury przyznaje nagrodę uniwersal design award. 100 osób w różnym wieku i zawodów tworzą jury konsumentów nagrody universal design. Sprawdzają z precyzją zgłoszenia i decyduje o przyznaniu nagrody konsumenta universal design consumer favorite.

Zobacz nagrodzone produkty
Designerzy Code.2.design